تاثیر سیگار کشیدن والدین بر کودک

تاثیر سیگار روی کودک در هر حالت مخرب است و عواقب بسیار بدی دارد. افرادی که سیگار می کشند نسبت به دیگر افراد هوش هیجانی کمتری دارند ، این موضوع بر کودکان و حتی جنین والدین سیگاری تاثیر گذار باشد. 

 

تاثیر سیگار روی کودک

 

تاثیر سیگار روی کودک :

 

فارسی طب درباره تاثیر سیگار کشیدن والدین بر هوش کودکان می گوید : مهم ترین نهاد برای شخصیت کودک خانواده است و سیگار کشیدن والدین می تواند تاثیر جدی برجای گذارد ، به این دلیل والدین مهم ترین مربیان کودک در زندگی آنان هستند.

 

هوش هیجانی :

 

افراد سیگاری به دلیل مصرف سیگار ممکن است که هوش هیجانی پایین تری نسبت به افراد غیر سیگاری داشته باشند و به همین دلیل این موضوع ممکن است بر روی کودکان و یا حتی جنین تاثیرگذار باشد.

 

افسردگی :

 

سیگار کشیدن والدین ممکن است باعث اختلالات روحی و افسردگی کودک شوند.

 

تاثیر مادر سیگاری :

 

والدین سیگاری هر دو بر سلامت و آینده کودک تاثیر می گذارند اما مادر سیگاری بیشترین تاثیر منفی را بر روی فرزند بر جای می گذارد ؛ مادر سیگاری که باردار است ممکن است باعث شود فرزند وی دچار افسردگی و اضطراب شود و تنش هایی در کودک به وجود بیاید.

 

جنبه وراثتی :

 

اعتیاد موضوعی است که جنبه وراثت و محیطی دارد ، در برخی از افراد ممکن است که پدر سیگار مصرف نکند اما به دلیل مصرف سیگار توسط پدر بزرگ ژن سیگار در فرزند وجود داشته باشد و به مصرف سیگار گرایش پیدا کند ، اما نمی توان گفت صدردرصد افرادی که سیگاری هستند در آینده فرزندان سیگاری خواهند داشت به همین دلیل آموزش هایی به افراد داده می شود و رفتار آنها بسیار مهم است.

 

 

ارسال شده در ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ توسط فارسی طب با موضوع اخبار علمی و پزشکی , ترک اعتیاد , مشاوره خانواده |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

.. ابر برچسب ها ..

5 اشتباه رایج مردان در روابط جنسی آرایش صورت آرایش چشم‌ آرتروز آغاز رابطه جنسی آموزش آرایش صورت آموزش روابط جنسی احتمال بارداری اختلالات خواب با گیاهان دارویی اصول کاهش وزن انتخاب رنگ لباس مناسب پوست با خالی هرگز داروها با داروها را نخورید بارداری بهترین دارو برای درمان اختلال نعوظ بهداشت دهان و دندان بیماری ترشحات چرکین پستان ترشح از نوک پستان تسكین دردهای قاعدگی جنسی خارش واژن خرید لباس خواب زنانه خشکی پوست دارو دارو،اضافه وزن داروها درمان درمان خارش واژن دوران بارداری رابطه جنسی رابطه زناشویی زایمان زناشویی زنان زیبایی پوست سردرد سرطان سینه سرماخوردگی سلامت پوست طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی علائم علت ترشحات پستان لاغری لباس مردان كوتاه قد چگونه لباس بپوشند معاینه پستان میل جنسی ناخن ورزش پاکسازی پوست پهلو،رژیم،تناسب اندام،آب کردن پهلو پوست پوسیدگی دندان پیشگیری کاهش وزن کم خونی کودک کودکان ۸ ترفند طبیعی برای تحریک رویش موها

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است