خانه / پزشکی,سلامت / بهداشت بانوان / بیماری های زنان | فواید عادت ماهانه برای زنان چیست؟

بیماری های زنان | فواید عادت ماهانه برای زنان چیست؟

بیماری های زنان : همه ساله بر تعداد بیماری‌هایی که با دستگاه جنسی زنان ارتباط دارند افزوده می‌شود.

با آن که محافل پزشکی در مبارزه با این بیماری ها تلاش بسیار میکنند , اما تا زمانی که علت اصلی و منشاء آن ها تا حدی بر زنان روشن نگردد , این بیماری ها به سرعت افزایش خواهند یافت. اولین موضوعی که باید درباره ی منشاء بیماری های زنان دانست این است که ساختمان دستگاه تناسلی زن بسیار حساس بوده و طوری در بدن قرار گرفته که به راحتی تحت تاثیر قسمت های مجاور خود واقع می شود.

موضوع دوم آن که بدن , توسط عادت ماهانه مواد سمی و زائد دستگاه تناسلی زن را در هر ماه به خارج دفع می‌کند , در حالی که در دستگاه جنسی مرد چنین وضعی وجود ندارد.

وقتی زنان از ارتباط بین اختلالات رحمی و تخمدانی خود اطلاع یابند و طرز رفتار با دستگاه های بدن خود را به خوبی درک کنند , اولین گام را در سلامتی عمومی خود برداشته و از طرز درمان آن آگاه می‌شوند.

متاسفانه علم پزشکی , از ارتباط بین بد غذایی و زندگی غلط بیماران زن و اختلالات دستگاه تناسلی آنان غافل است . در حالی که این ارتباط به قدری گسترده است که با مختصر دقتی می‌توان به وجود آن پی برد. مثلاً , موقعیت رحم به شکلی است که اگر روده ها همیشه بر اثر پر شدن از گاز , متسع شوند دائما بر این عضو و بافت های اطراف آن فشار وارد می آورند و اگر یبوست هم به آن اضافه شود , این فشار شدیدتر خواهد شد و بدین ترتیب می‌توانیم به خوبی متوجه شویم که تغییر محل رحم یا سایر اختلالات رحمی (که در اثر فشار , انقباضات دردناک رحمی یا احتقان رحم ممکن است بروز کند) نتیجه ی مستقیم و آشکار تغذیه غلط و سایر عوارض ناشی از آن است و بس.

بیماری های زنان .

 

پوشیدن لباس های تنگ , از حرکت آزاد دستگاه های داخلی بدن , جلوگیری می‌کند و فشار وارده به قسمت پایین یعنی به رحم منتقل می‌شود و موجب انقباضات دردناک و احتقان رحم می‌گردد.

ایستادن دائم یا خم شدن زیاد نیز همین نتایج را به بار می‌آورد.

سستی عضلات داخلی شکم در اثر نداشتن تمرینات ورزشی و ضعف عمومی بدن و غیره موجب می‌شود که رحم و بافت های اطراف نتوانند در موضع خود برجای بمانند. این مسئله , عوارض نامطلوبی به بار می‌آورد

بنابراین , به خوبی مشاهده می‌شود که اگر زنان تا حدی از ساختمان بدن و نوع لباس‌هایی که باید بپوشند و به خصوص از وضع دستگاه های داخلی شکم خود و ارتباط آنها با تغذیه و سایر عوامل مهم اطلاع حاصل کنند و درباره فیزیولوژی و اختلالات رحمی و علل آن مطالعه کنند , دیگر به این بیماری‌ها را به چشم بیماری های موضعی نمی نگرند و از تأثیر عوامل گوناگون در ایجاد آن ها غافل نمی‌مانند.

اما در کنار این عوامل کم و بیش آشکار , بعضی علل عمیق تر برای اختلالات رحمی وجود دارد که با اطلاع از طرز کار دستگاه های بدن در مواقع بیماری بر ما روشن می‌گردد. کلیه بیماری ها , به سوی پاکسازی بدن در حرکت هستند.

طبیعت در مواقعی که سطح سلامت بدن پایین می‌آید راه را برای دفع مواد سمی هموار می سازد. بنابراین می‌توانیم به آسانی دریابیم که جریان عادت ماهانه , تدبیری است که طبیعت برای حفظ سلامت دستگاه جنسی زنان اندیشیده و از آن به عنوان دریچه اطمینان استفاده می‌کند.

هنگامی که عادت ماهانه , تخمک گذاری و سایر اعمال زنانه در هنگام بلوغ شروع میگردد , راه برای دفع مواد سمی و زائد و سایر ناخالصی ها از دستگاه جنسی زن باز می شود و بدین ترتیب بدن برای پاکسازی خود نهایت تلاش را انجام می دهد.

هنگامی که زن در معرض عادت ماهانه ی دردناک قرار گیرد , می تواند اطمینان حاصل کند که سطح سلامت عمومی بدنش پایین آمده و دستگاه جنسی او دچار مسمومیت است و از این روست که قاعدگی مفرط و دردناک به منظور تصفیه دستگاه جنسی او پدیدار گردیده است.

شکی نیست که اگر عادت به زندگی غلط و بد غذایی نیز در کار باشد , قاعدگی به تنهایی قادر به پاکسازی بدن نخواهد بود و بدین جهت اختلال روز به روز عمیق تر و شدیدتر خواهد شد و چنانچه درمان از طریق مصرف داروهای شیمیایی صورت پذیرد , بیماری مزمن خواهد گردید.

لذا منشاء اختلالات مربوط به این دستگاه باید پیدا شده و در رفع آن کوشش شود. اما معالجات موضعی , چنان که پزشکان معمولاً به کار می‌بندند , به هیچ وجه کاری از پیش نخواهد برد. استفاده از داروهای مسکن باعث بزرگ شدن بیش از حد رحم و سایر عوارض نامطلوب خواهد گردید.

معمولاً چنین تصور می‌شود که کم شدن قاعدگی یا قطع زودرس آن نشانه ای از بیماری عمومی است , اما چنین نیست .

دکتر شلتون , متخصق نامی درمان طبیعی , چنین نظر داده است که :

« هرچه قاعدگی زن کمتر باشد وضع مزاجیش بهتر است و قطع جریان عادت ماهیانه در زنان جوان نشانه ی خوبی است.»

 

شاید این نظریات غیر معمولی به نظر برسد اما بر این پایه استوار است که قاعدگی نوعی «رویداد دفع کننده ی نیابتی» است.

(کوششی که از جانب طبیعت برای رفع احتقان مزمن دستگاه جنسی زن به سبب عادات غذایی غلط به عمل می آید) بدین ترتیب می‌توانیم نتیجه بگیریم که هر چه عادت ماهانه کمتر باشد بدن زن کمتر به پاکسازی نیازمند است.

البته باید به این مطلب هم درباره بیماری های زنان توجه کنیم که :

کم شدن عادت ماهانه در زنانی که از سلامت کامل برخوردارند جای هیچ گونه نگرانی نیست , اما اگر از سلامتی کمتر برخوردار بوده و یا در معرض بیماری‌های دیگر باشد قطع یا کم شدن عادت ماهانه بدون شک نشانه ای از آن است که دستگاه جنسی کار خود را به خوبی انجام نمیدهد.

عواملی که بیماری های زنان را به وجود می آورد :

بیماری های زنان در اصل از خود بدن سرچشمه می‌گیرد. این نظریه در مورد بیماری های مهم تری مانند بزرگ شدن بیش از حد رحم به خوبی صادق است.

یک دستگاه انباشته از مواد سمی در بدن , سبب می‌شود که جریان خون مسموم شود و اگر در چنین حالتی احتقان مزمن و انقباض دردناک رحم و قسمت های مجاور آن پیش آید احتمال رشد بیش از حد طبیعی رحم زیادتر میگردد. و دلیل آن اشکال در رهایی از احتقان و رسوب مواد مضر است ؛ به خصوص اگر قبلاً معالجات دارویی نیز بر روی بیمار اعمال شده و یا کورتاژ انجام گرفته باشد.

البته شکی نیست که قطع قاعدگی در زمان یائسگی نیز احتمال بزرگ شدن غیر طبیعی رحم و ابتلا به سرطان رحم را زیاد میکند.

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *