بهترین روش های ترک اعتیاد از دید متخصصان

9rzqtrb2hh5rst859wbj

فارسی طب :بهترین روش های ترک اعتیاد از دید متخصصان

بهترین روش های ترک اعتیاد از دید متخصصان را در ادامه این پست سماتک جمع آوری کرده ایم. اگر شما خواسته و ناخواسته گرفتار اعتیاد به مواد مخدر شده اید بهتر است هر چه سریعتر بهترین روش های ترک اعتیاد را انتخاب کرده و اعتیاد خود را ترک کنید قبل از اینکه اعتیاد شما به بلای خانمان سوز برایتان تبدیل شود.

خوددرمانی در اعتیاد
دکتر محمدرضا قدیرزاده درمان گر اعتیاد می گوید: یکی از موضوعات مهم در مبحث درمان اعتیاد، خوددرمانی در این حوزه می باشد. همانگونه که می دانید، اعتیاد یک بیماری مزمن عودکننده است و همین خاصیت منجر به این می شود که فرد معتاد انواع روش های درمانی را در طول زندگی تجربه نماید. در شرح حالی که از بیماران معتاد گرفته می شود، اغلب سابقه چندین مرتبه رفتن به کمپ، ترک در منزل و استفاده از انواع و اقسام داروها را ذکر می کنند.

متاسفانه عدم اطلاع رسانی صحیح درخصوص درمان های استاندارد، ترس از افشای هویت افراد معتاد و از همه مهم تر پدیده انکار اعتیاد باعث می شود که افراد بیمار به مراکز درمان سوءمصرف مواد مراجعه نکنند و سعی نمایند مشکل اعتیاد خود را با خوددرمانی برطرف نمایند.

نورجیزک و تمجیزک
اغلب این خود درمانی ها نه تنها به درمان اعتیاد منجر نمی شود، بلکه به پیچیده تر شدن مشکل اعتیاد فرد می انجامد. به عنوان مثال چندسال قبل ماده ای به نام های نورجیزک و تمجیزک از طریق مرزهای شرقی وارد کشور شد که تبلیغ گسترده ای درخصوص خواص درمانی آن بین معتادان صورت گرفت.

این مواد که به صورت ویال و آمپول می باشد در اصل حاوی ماده بوپره نورفین و داروی کورتن است و با توجه به استفاده تزریقی آن در کوتاه مدت بدلیل وجود داروی کورتن و پدیده جذب آب و نمک در بدن منجر به افزایش وزن و روشن شدن پوست می شود که در این حالت بیمار فکر می کند در حال بهبودی است، در حالیکه متاسفانه فرد معتاد علاوه بر عوارض مصرف تزریقی بوپره نورفین دچار عوارض مصرف کورتن نیز می گردد و در آن سال ها موارد زیادی از مرگ و میر بیماران بر اثر استفاده از نورجیزک و تمجیزک گزارش شد.

یکی از روش های سوداگران مرگ در تبلیغ مواد اعتیادآور جدید، تبلیغ به عنوان داروی ترک اعتیاد می باشد که همین موضوع نیز خود به گسترش آن ماده کمک می کند. به عنوان مثال یکی از تبلیغاتی که در مورد مصرف شیشه انجام می شود این است که این ماده نه تنها اعتیاد نمی آورد، بلکه با مصرف آن نیز مورفین بدن شسته شده و فرد معتاد به تدریج ماده مخدر را ترک می کند.

همین موضوع باعث شد که بسیاری از افراد معتاد به مواد مخدر به امید درمان و رهایی از ماده افیونی به مصرف ماده روانگردان شیشه روی بیاورند و در حالیکه در اوایل، مصرف مواد مخدر آنها نیز تا حدودی کاسته می شد، به امید درمان سریع تر به میزان مصرف شیشه می افزودند، غافل از اینکه خود را در دامان ماده ای به مراتب خطرناک تر انداخته اند.

با اقبال مردم به طب سنتی و استفاده از درمان های گیاهی، مسأله درمان اعتیاد با مواد گیاهی نیز مورد توجه بیماران و خانواده معتادان قرار گرفت که این مطلب نیز به خوددرمانی در اعتیاد منجر گردیده است.

داروهای گیاهی در درمان معتادان
در حال حاضر داروهای گیاهی درمان اعتیاد، به دو صورت تبلیغ و توزیع می شود: مورد اول به صورت تبلیغات در شبکه های ماهواره ایمی باشد که اعلام می شود داروهای مذکور صد در صد گیاهی، بدون عوارض و با تایید سازمان غذا و داروی آمریکا بوده و پس از یک دوره درمان، فرد از دام اعتیاد رهایی می یابد.

بررسی های صورت گرفته در مرکز تحقیقات پزشکی قانونی بر روی این داروها نشان داد، علیرغم تبلیغ صورت گرفته، ماده موثره موجود در این داروها که به صورت قرص، کپسول و شربت توزیع می شوند، داروهای شیمیایی اعتیادآوری از قبیل ترامادول، دیازپام، دیفنوکسیلات و داروهای اعصاب می باشد که مصرف آنها در طولانی مدت منجر به اعتیاد فرد مصرف کننده به این مواد خواهد شد و فرد، مشتری دایم این داروها می شود.

عطاری ها که به عنوان عرضه کننده داروهای طب سنتی در کشور ما شناخته می شوند، نیز خود به محلی برای عرضه انواع و اقسام داروهای ترک اعتیاد تبدیل شده اند. به طوری که توزیع غیرقانونی و خارج از ضوابط داروهای ترک اعتیاد از قبیل متادون، بوپره نورفین و شربت تریاک به طور شایع در این مراکز دیده می شود.

این موضوع باعث می شود که فرد معتاد به جای مراجعه به مراکز درمان سوءمصرف مواد که به صورت علمی زیر نظر پزشک، روانشناس و مددکار اداره می شود، به این عطاری ها مراجعه و داروی مورد نیاز خود را تهیه کند. همانطور که می دانید مصرف این داروها به صورت خودسرانه می تواند منجر به اعتیاد فرد به این داروها شده و معضل اعتیاد فرد را دو چندان نماید.

متاسفانه در عطاری ها داروهای دیگری به عنوان داروی گیاهی ترک اعتیاد به صورت قرص و کپسول و با نام های دراگون، دتای هندی و… توزیع می شود که آزمایش های صورت گرفته روی این داروها نیز نشان داد که علیرغم ادعای صددرصد گیاهی بودن دارای مواد شیمیایی از قبیل ترامادول، دیفنوکسیلات، کدئین، دکسترومتورفان و… می باشد، که مصرف درازمدت آن منجر به اعتیاد فرد به این مواد شده و می تواند عواقب خطرناکی برای فرد مصرف کننده داشته باشد.

ترامادول
یکی دیگر از داروهایی که توسط معتادان به صورت خودسرانه برای ترک از آن استفاده می شود، داروی ترامادول می باشد که مصرف طولانی مدت آن نیز اعتیادی مشابه اعتیاد به تریاک برای فرد ایجاد می کند و حتی می تواند منجر به تشنج و مرگ فرد گردد.

منبع : آکاایران

 

 

ارسال شده در ۱۹ تیر ۱۳۹۵ توسط فارسی طب با موضوع ترک اعتیاد |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

.. ابر برچسب ها ..

5 اشتباه رایج مردان در روابط جنسی آرایش صورت آرایش چشم‌ آرتروز آغاز رابطه جنسی آموزش آرایش صورت آموزش روابط جنسی احتمال بارداری اختلالات خواب با گیاهان دارویی اصول کاهش وزن انتخاب رنگ لباس مناسب پوست با خالی هرگز داروها با داروها را نخورید بارداری بهترین دارو برای درمان اختلال نعوظ بهداشت دهان و دندان بیماری ترشحات چرکین پستان ترشح از نوک پستان تسكین دردهای قاعدگی جنسی خارش واژن خرید لباس خواب زنانه خشکی پوست دارو دارو،اضافه وزن داروها درمان درمان خارش واژن دوران بارداری رابطه جنسی رابطه زناشویی زایمان زناشویی زنان زیبایی پوست سردرد سرطان سینه سرماخوردگی سلامت پوست طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی علائم علت ترشحات پستان لاغری لباس مردان كوتاه قد چگونه لباس بپوشند معاینه پستان میل جنسی ناخن ورزش پاکسازی پوست پهلو،رژیم،تناسب اندام،آب کردن پهلو پوست پوسیدگی دندان پیشگیری کاهش وزن کم خونی کودک کودکان ۸ ترفند طبیعی برای تحریک رویش موها

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است