اوتیسم / باورهای نادرست درباره اوتیسم

اوتیسم یک شرایط پیچیده‌ی عصبی-رفتاری و شامل اختلالاتی در تعاملات اجتماعی و رشد کلامی و مهارت‌های ارتباطی همراه با رفتارهای تکراری و سخت است و به دلیل گستردگی علائم بیماری آن را اختلال طیف اوتیسم (ASD) می‌نامند. این بیماری شامل اختلال در طیف وسیعی از علائم و مهارت‌ها در سطوح مختلف می باشد.

 

اوتیسم چیست

باورهای نادرست درباره اوتیسم :

افراد مبتلا نیازی به دوست ندارند.

  • واقعیت: افراد مبتلا به اوتیسم نقص در مهارت های اجتماعی دارند. که باعث می شود تعاملات اجتماعی برای آنها دشوار باشد. آنها ممکن است افرادی خجالتی یا سرد به نظر برسند. در حالیکه صرفا قادر نیستند تمایل شان برای برقراری ارتباط را مانند دیگران نشان دهند.

افراد مبتلا  قادر به حس و بیان هیجانات خود از جمله شادی و غم نیستند.

  •  اوتیسم باعث نمی شود که فرد مبتلا قادر به درک هیجاناتی که شما احساس می کنید نباشد، بلکه به شیوه های متفاوتی هیجانات خود را احساس کند و نشان دهد.

همه افراد مبتلا  دارای ناتوانی ذهنی هستند.

  •  اوتیسم همزمان با محدودیت هایی که ایجاد می کند. ممکن است توانایی های هم در او ایجاد کند. افراد زیادی در طیف این اختلال دارای ضریب هوشی نرمال و حتی بالا هستند.

افراد مبتلا  افرادی شبیه هم هستند.

  • علایم و ویژگی های این اختلال می تواند منحصر به فرد باشد و به صورت بارزی از یک فرد مبتلا به فرد دیگر متفاوت باشد.

افرادی که علایم تیپیک اختلال اوتیسم را نشان می دهند، با رشد و افزایش سن از این وضعیت رهایی می یابند.

  •  یک اختلال با منشا بیولوژیک است که بر رشد و تکامل مغز تاثیر می گذارد و بیشتر افراد مبتلا در تمام طول زندگی با آن درگیرند.

 افراد مبتلا  برای همیشه این اختلال را دارند.

  • پژوهش های جدید نشان داده که کودکان پس از مداخلات زودهنگام فشرده و شدید می توانند از چهارچوب تشخیصی این اختلال خارج شوند.

 اوتیسم فقط یک اختلال مغزی است.

  •  پژوهش ها نشان داده اند که بسیاری از افراد مبتلا  همزمان از اختلالات دستگاه گوارش ، حساسیت های غذایی و بسیاری از آلرژی ها رنج می برند.

فرزندپروری بد عامل ایجاد این بیماری  است.

  •  عامل ایجاد کننده این اختلال همچنان ناشناخته است .

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی