انرژی زا ، گیاهان دارویی انرژی زا را بشناسید.

تعریف کلمه انرژی زا سخت است. حتی محققان مشهور درباره تعریف دقیق و صحیح آن اختلاف نظر دارند. اما تنها مسئله واضح این است . که ما برای زنده ماندن به انرژی نیاز داریم. یک روش مقبول برای افزایش انرژی طبیعی بدن، استفاده از گیاهان دارویی است. که بیشتر برای مصارف پزشکی و آشپزی پرورش داده می شوند. آن ها باعث حفظ گردش خون در بدن و عملکرد صحیح مغز می شوند.

گیاهان دارویی مشخص مانند جنسینگ و جنیگوبیلوبا در افزایش انرژی بدن موثرند.

 

گیاهان دارویی انرژی زا :

 

انرژی زا

 

فلفل قرمز:

  • فلفل قرمز تند، باعث بهبود گردش خون در بدن می شود. همچنین تاثیر سایر گیاهان دارویی را در تقویت دستگاه گردش خون ، افزایش می دهد. فلفل قرمز ، میزان انرژی بدن را سریع تر افزایش می دهد.

 

گیاه دارویی جنیکوبیلوبا :

  •  گیاه دارویی جنیکوبیلوبا جریان خون را به سمت مغز افزایش می دهد. همچنین میزان افسردگی را کم می کند. برای کسب بهترین نتیجه باید حداقل به مدت ۲ هفته ، هرروز از این گیاه استفاده کنید.

 

گیاه دارویی آب بشقابی :

  • این گیاه سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند. همچنین با کاهش میزان افسردگی و خستگی باعث افزایش توان بدن می شود.

 

گیاه دارویی جنسینگ :

  •  گیاه دارویی جنسینگ با تقویت سیستم ایمنی بدن و دفع عفونت ها و بیماری ها. باعث افزایش انرژی بدن می شود. پس سعی کنید هر روز مقداری از آن استفاده کنید.

 

تذکرات :

  • اگر دچار خستگی و کمبود توان و انرژی شدید. به خاطر داشته باشید. که این ، علامت یک اختلال در بدن است. نه خود اختلال. لذا قبل از درمان ، باید با یک پزشک مشورت کنید. تا علت دقیق کمبود انرژی خود را دریابید.
  • بیماران قلبی، افراد مبتلا به فشار خون بالا و افت ناگهانی قند خون نباید از گیاه دارویی جنسینگ استفاده کنند. زیرا وضعیت بیماری آن ها را بدتر می کند.

 

برگرفته از دایره المعارف میوه و گیاهان دارویی

 

 

مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۱۱ تیر ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , طب سنتی و گیاهان دارویی , طبیعت و گیاهان |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی