الکل / اختلال مصرف الکل چگونه بروز می کند.

در بسیاری از مردم، مصرف الکل به روشی برای کمک به تحمل مشکلات زندگی و تمدد اعصاب تبدیل شده است. زیرا آثار روانی و فیزیکی مثبت و کوتاه مدت دارد. و علاوه بر آن ،انتظارات مثبت از آثار آن در ذهن افراد بعضی جوامع رشد کرده و تثبیت شده است.

اما، به علت در دسترس بودن،بسیاری از مردم در مصرف آن زیاده روی میکنند. تا جایی که اهم در سلامت فیزیکی و هم در سلامت روانی آنها تاثیر منفی میگذارد.

با افزایش مصرف، تحمل بدن در مقابل الکل بیشتر میشود. و فرد، برای رسیدن به اثر قبلی، به اجبار باید مقدار بیشتری  بنوشد.

در بلند مدت ،مصرف زیاده از حد باعث میشود. که در صورت نرسیدن الکل به بدن، سندروم پرهیز بوجود آید.

 

الگل

 

 

سندروم پرهیز از الکل عبارت است از:

مجموعه نشانه هایی مثل دشواری در به خواب رفتن ، اضطراب و افسردگی ، لرزش ماهیچه ها و افزایش فشار خون و افزایش دمای بدن به طور همزمان در یک فرد .

 

  • بسیاری از مردم الکل را به خاطر آثار موقت و کاذب آن مصرف میکنند.
  • زیرا به طور کاذب باعث میشود که از مقدار استرس کم شود .
  • خوش اخلاقی و اجتماعی بودن فرد افزایش یابد. و احساسات راحت تر و بی پرده تر بیان شود .
  • اما، بسیاری از آثار منسوب به الکل افسانه هستند . و به علت (انتظارات)فرد بوجود می آید نه از آثار واقعی آن.

مثلا در دو مطالعه معروف، اعلام کردند که به شرکت کنندگان مشروب خواهند داد. ولی در عمل نوشیدنی غیرالکلی دادند. شرکت کنندگان بعد از مدتی اعلام کردند که تحریک جنسی و پرخاشگری آنها افزایش یافته است، هرچند از لحاظ فیزیولوژیک تغییری در آنها بوجود نیامده بود. به نظر میرسد که انتظار فرد در تاثیر آن نقش مهمی دارد. وقتی فرد فکر میکند که مصرف الکل برایش خوب خواهد بود ،میتوانیم انتظار داشته باشیم که به مصرف آن اقدام کند.

مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع پزشکی,سلامت , ترک اعتیاد |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی