اختلال خوردن چیست ؟ علائم اختلال خوردن را بشناسید.

علائم اختلال خوردن همیشه آشکار نیست. فکر میکنید که اختلال خوردن دارید؟ این نکات را بررسی کنید و اگر مشکوک به این مشکل بودید. با پزشک مشورت کنید و سریعآ درمان را آغاز کنید.

 

اختلال خوردن چیست

 

 

علائم اختلال خوردن :

بی اشتهایی عصبی :

اگر شما به طور مداوم فکر می کنید که چربی اضافی زیادی در اندام خود دارید، با محدودیت کالری می خورید، اما وزن بدنتان  کم است، بیش از حد ورزش می کنید و در مورد افزایش وزن بسیار نگران هستید، ممکن است دچار بی اشتهایی باشید. همچنین  یبوست، درد شکمی، کم انرژی بودن، ضربان قلب نامنظم، مشکلات هورمون، قاعدگی نامنظم یا بدون قاعدگی، عدم تحمل سرد، پوکی استخوان یا افسردگی از علایم بی اشتهایی عصبی می باشند.

 

پرخوری عصبی :

 شما در مورد وزن و شکل بدن خود نگران هستید. شما ممکن است بر روی آنچه که در خود به عنوان معایب تصور می کنید تمرکز زیادی کنید. این اختلال شامل خوردن مقدار بسیار زیادی از مواد غذایی ، نوشیدن آب و پس از آن تمیز کردن است. یا حرکاتی  مانند تحریک خود برای استفراغ کردن یا  استفاده از ملین ها، برای جلوگیری از افزایش وزن را انجام دهید. این کارهای شما ممکن است باعث  آسیب معده شما ناشی از اسید معده شود.

 

اختلال در خوردن غذا :

شما برای خوردن غذا در زمان بسیار کوتاهی احساس سیری می کنید، این امر ممکن است بخاطر این باشد که شما  خجالت بکشید، یا باعث ناراحتی و عصبانیت شما شود که خارج از کنترل شما باشد.

درمان  اختلال خوردن :

اساسا برای تمام اختلال‌های خوردن یک درمان ساده وجود دارد، و بهبودی آن امکان‌پذیر است. علائم اختلال‌های خوردن از طریق ترکیبی از درمان، آموزش تغذیه و مراقبت پزشکی قابل کنترل یا رفع است. متاسفانه از هر فرد مبتلا به اختلال خوردن فقط یک نفر درمان می‌شود، اما باید فرآیند صحیح بهبودی را طی کند.

درمان شامل :

  • درمان به روش شناختی رفتاری
  • مشاوره‌ی تغذیه
  • روان‌درمانی
  • درمان با مراقبت‌های پزشکی
  • وش درمانی مبتنی بر خانواده می باشد.
مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۲۰ تیر ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه سالم , روانشناسی , مشاوره خانواده |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی